W związku z tym, że książki doczekały się ponownej ekranizacji (tym razem w postaci serialu) na rynku literackim ponownie głośno zrobiło się o Wiedźminie, czyli o Geralcie z Rivii. Wielu osobom przypomniało się o tej fantastycznej serii, która już dawno się zakończyła (wszystkie części zostały napisane), jednak nadal cieszy się ogromną odpowiedzialnością. Odpowiedzialny za osiem tomów Andrzej Sapkowski zabiera swoich czytelników do pięknego świata fantasy. Uważa się, że ten autor odpowiedzialny jest za początek manii na świat potworów, stworów oraz innych dziwnych rzeczy w Polsce. W końcu o Wiedźminie usłyszeliśmy po rak pierwsze w 1986 roku. Jednak od czasu ukazania pierwszej książki z tego cyklu opowiadań naprawdę gorąco zrobiło się na rynku. Tym razem mamy do czynienia z nowym “Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz“.

Wcześniejsze wydarzenia

Ósma część tej sagi jest zupełnie inna. Pomimo tego, że spotykamy w niej znanych nam już bohaterów, to jednak czas rozgrywania jest wcześniejszy niż poprzednie tomy. Nadal mamy tutaj do czynienia z Geraltem oraz z wieloma innymi znanymi nam postaciami, jak chociażby Yennefer, Jaskier (bard i poeta). Pojawiają się jednak inne osoby, które dopiero pierwszy raz namieszają w świecie Wiedźmina. Geralt udaje się do Rissbergu, gdzie ma do wykonanie jedno ze swoich zadań. Staje do walki z kolejnym drapieżnikiem – Arachnomorfem, której o mało nie przypłaca swoim życiem. Jednak udaje mu się zwyciężyć.Po walce udaje się do miasta Kerack. Aby móc się dostać do jego wnętrza musi złożyć swoje miejsce w kordegardzie. Przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności Geralt zamiast na ucztę wdaje się w bójkę ze strażniczkami miasta i ląduje przez to w więzieniu.

Oczekiwanie na wolność

Wiedźmin pozbawiony mieczy siedzi w celi. Dzięki tajemniczemu nieznajomemu oczekuje nie na wyrok śmierci, ale na wyrok wolności. Na to wszystko Geralt wdaje się jeszcze w romans z rudowłosą i piekielnie piękną czarodziejką Koral. Wszystko przez to, że Wiedźmin ma słabość do wszystkich kobiet. Przez to nie dostrzega również z początku faktu, że Koral ma zamiar wykorzystać go do swoich celów. Po wyjściu na wolność okazuje się, że miecze Wiedźmina zostały skradzione. Jak z tym wszystkim poradzi sobie Geralt? “Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego (https://www.taniaksiazka.pl/wiedzmin-tom-8-sezon-burz-andrzej-sapkowski-p-420550.html) opowiada o czymś zupełnie innym, zupełnie nam nie znanym, jednak warto koniecznie zobaczyć jakie jeszcze przygody miał starożytny wojownik, który miał siłę do pokonania najróżniejszych potworów. Jednak nie można zapomnieć, że dzięki swemu sercu był Wiedźminem na tamte czasy jeszcze nigdy nie spotykanym.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com